Вже майже готово!
© 2021 · сайт корпорації Arterium

Життя з діабетом: топ-5 корисних звичок для людини з діабетом

Повноцінне життя з діабетом — не міф та не виняток. Це можливо! І золоте правило успіху — безпечний та здоровий спосіб життя. Тому запасайтеся наснагою та любов’ю до себе і запам’ятовуйте 5 корисних порад при цукровому діабеті. Адже завдяки ним ви дізнаєтеся, як жити з цукровим діабетом повноцінно.

1. Здорове харчування.

Дієта при цукровому діабеті 2 типу має бути збалансованою та субкалорійною — тобто зі зниженою добовою енергетичною цінністю. А також важливо дотримуватися режиму харчування при цукровому діабеті: воно має бути п’ятиразовим: 3 основні прийоми їжі та 2 перекуси.

Продукти з найбільшою кількістю вуглеводів варто вживати в першій половині дня. І такі вуглеводи мають бути повільними. Наприклад, цільнозернові крупи, фрукти та овочі.

Джерелом білків тваринного походження може бути м’ясо, риба, яйця та кисломолочні продукти. А корисні для організму жири знайдете в рослинній олії та авокадо.

А якщо вирішили спробувати нову страву, склад якої не знаєте, перевірте рівень цукру ДО та через 2 год після того, як її скуштуєте. Так можна легко оцінити, як така страва впливає саме на ваше здоров’я.

2. Регулярна фізична активність при цукровому діабеті.

Корисними звичками при діабеті будуть помірні аеробні навантаження: йога, плавання, фітнес чи швидка хода. Тривалість одного тренування має бути не менше, ніж 30 хв щоденно. А якщо займатися щодня не можете, тренуйтеся 3-4 рази на тиждень протягом години.

Але не забувайте під час фізичних навантажень при цукровому діабеті контролювати цукор. Адже сильне перевантаження — це ризик розвитку гіпоглікемії — небезпечного стану, за якого рівень глюкози сильно знижується.

3. Достатній здоровий сон.

Серед корисних порад при цукровому діабеті завжди буде сон. Тривалість нічного сну має бути не менше 7 годин. А щоби увесь цей час сон був міцним та здоровим, дотримуйтеся двох умов:

  • Забезпечте повну темряву.
  • Ляжте не пізніше 23:30.

Це потрібно, аби достатньо синтезувалися гормони, які впливають на обмін речовин. А також на рівень інсуліну і на компенсацію діабету.

4. Контроль маси тіла.

Якщо виконувати 3 попередні корисні поради для діабетиків, уже буде результат і ви почуватиметеся краще! Адже зниження жирового прошарку дозволяє гормону інсуліну спокійно дійти до клітини та виконати свою функцію — знизити рівень цукру.

5. Відмова від шкідливих звичок.

Від чого потрібно відмовитися при цукровому діабеті? Тут усе просто: шкідливі звички при цукровому діабеті негативно впливають на роботу органів. Особливо печінки, серця та легень. А, оскільки організм єдина система, кожен негативний вплив його послаблює. Тому для зниження ризику захворювань варто відмовитися від куріння та надмірного вживання алкоголю.

З кожним маленьким кроком повноцінне життя з діабетом перестане бути недосяжною мрією!

Поширити у Facebook