Вже майже готово!
© 2021 · сайт корпорації Arterium

Правила гігієни для людей із діабетом

Гігієна при діабеті обов’язково потребує додаткової уваги. У статті ми розкажемо про особливості гігієнічних заходів для людей з високим рівнем цукру в крові. Цукровий діабет — хвороба, при якій рівень глюкози в організмі постійно підвищений. Висока концентрація цукру — потенційна загроза багатьом органам, тому організм хоче різними способами цю концентрацію зменшити. Один із шляхів — виводити цукор із сечею.

Цікаво, що раніше рівень цукру в організмі визначали за властивостями сечі. Сьогодні використовують більш оптимальні способи діагностики, але дещо про цукор у сечі необхідно пам‘ятати.

Якщо діабет не компенсований, змінюється робота сечовидільної системи. Глюкози забагато, і її необхідно виводити. Молекули цукру потребують багато води для розчинення. Як наслідок, нирки виробляють більше сечі. Тому людина постійно хоче пити.

І навіть успішна компенсація діабету не гарантує зменшення частоти сечовипускання. Тим паче є клас протидіабетичних препаратів, що інтенсивно виводять цукор через сечу. Так ці ліки зменшують рівень глюкози в крові.

Чому гігієна при цукровому діабеті така важлива?

Річ у тім, що після сечовипускання цукор із сечі залишається на органах виділення. А цукор — ідеальне середовище для розвитку патологічних мікроорганізмів. Саме тому люди з діабетом більш вразливі до захворювань сечостатевої системи. Наприклад, молочниці.Крім цього, інфекція може підійматися вверх по сечовидільних шляхах до нирок.

Найкраща профілактика таких захворювань — ретельна гігієна. Лікарі рекомендують підмиватися щоразу після походу в туалет. Для цього можна використовувати звичайну чисту воду. Жінкам слід бути особливо обачними. Адже через анатомічні особливості їхньої сечовидільної системи вони більш вразливі до інфекцій.

Також при цукровому діабеті збільшується ризик гнійничкових уражень шкіри. Тому бажано приймати душ із мильними засобами щонайменше зранку і ввечері. Крім цього, слід протягом дня очищувати шкіру від поту та забруднень із використанням звичайної води.

Тривалий некомпенсований діабет знижує чутливість кінцівок. Тому люди з діабетом можуть не відчувати тріщини, переохолодження чи перегрівання ніг. Із вчасно не помічених ран можуть виникнути виразки. Стопу з такими утвореннями називають діабетичною. Цей стан дуже небезпечний, тому контроль за здоров’ям ніг є вкрай важливим.

Детальніше про діабетичну стопу ви можете дізнатися тут.

Необхідно щодня оглядати стопи на предмет ран і ушкоджень. Можна робити це самостійно або за допомогою близьких.  Змінювати шкарпетки слід щодня, а мити ноги потрібно мінімум 2 рази на день.  Важливо користуватися зручним і м’яким взуттям правильного розміру. Це все допоможе зберегти здоров’я ніг.

Гігієна порожнини рота при діабеті також має свої особливості через вищий ризик запальних захворювань. Тому особливу увагу слід приділити гігієні зубів та ясен. Чистити зуби слід 2 рази на день не менше 3-х хвилин. Окрім цього, рекомендовано використовувати зубну нитку та ополіскувати ротову порожнину після кожного прийому їжі.

Нескладні гігієнічні заходи допоможуть уникнути розвитку багатьох захворювань.

Про косметологічні процедури при діабеті можна прочитати у нашій попередній статті.

Поширити у Facebook