Вже майже готово!
© 2021 · сайт корпорації Arterium

Лікування цукрового діабету: покрокова терапія

Корекція способу життя — перше, що має зробити людина з діагнозом «Діабет». Однак, крім обов’язкового правильного харчування при цукровому діабеті, фізичної активності та контролю показників, існує також особлива терапія при цукровому діабеті із вживанням препаратів, що знижують цукор в крові. Але коли час пити ліки? Як правильно лікувати та контролювати діабет медикаментозним шляхом? Нумо розбиратися далі!

Що відбувається в організмі при діабеті

Провідна причина розвитку діабету — це відносна недостатність інсуліну — гормону підшлункової залози, який відповідає за зниження рівня цукру в крові. Це означає, що підшлункова залоза виділяє інсулін, іноді навіть у надмірній кількості, але клітини його не відчувають. У медичній термінології це явище називають інсулінорезистентністю. Саме через це рівень цукру в крові людини з діабетом нормально не контролюється.

Про те, як лікарі ставлять цей діагноз ви можете дізнатися тут.

На що націлене лікування діабету

Ліки при цукровому діабеті 2 типу сприяють підвищенню чутливості до власного інсуліну. Проте не все так просто. Таке лікування поетапне. Ендокринологи всього світу розробили алгоритм з чіткими кроками для надання немедикаментозної та медикаментозної допомоги людям з цукровим діабетом 2 типу.

Терапія діабету: крок 1

Перша дія — це немедикаментозна терапія. Тобто введення дієти при цукровому діабеті із продуктами, що знижують цукор у крові та корекція основних звичок. Під час цього етапу лікар разом із пацієнтом розробляють план заходів стосовно зміни способу життя, які допоможуть підвищити чутливість клітин до інсуліну без таблетованих препаратів. Серед таких заходів:

Цей етап продовжується близько 3-х місяців. Його успіх залежить від ступеня діабету, мотивації та бажання пацієнта. За 3 місяці лікар оцінює клінічні симптоми та лабораторні аналізи. Якщо пацієнт досяг цільових рівнів маси тіла та цукру крові, він залишається на цьому «кроці терапії». А отже, зможе контролювати хворобу й надалі лише зміною способу життя і здоровим правильним харчуванням.

Однак навіть так пацієнт продовжує періодично вимірювати цукор крові глюкометром в домашніх умовах, а також 1 раз на 3-6 місяців перевіряти свій стан в лабораторії з подальшою консультацією лікаря.

Як контролювати цукор у крові також можна почитати у цій статті.

Терапія діабету: крок 2

Якщо немедикаментозна терапія цукрового діабету виявилася неефективною, пацієнт із цукровим діабетом 2 типу переходить на наступний етап — додавання одного таблетованого препарату для лікування цукрового діабету в мінімальній дозі на тлі правильного харчування та здорового способу життя.

Контроль ефективності «другого кроку» лікування також здійснюється за 3 місяці в лабораторії з подальшою консультацією лікаря. Якщо цільові рівні досягнуто, пацієнт залишається на цій дозі препарату з подальшим контролем і можливою її корекцією 1 раз на 3-6 місяців.

Терапія діабету: крок 3

Цей етап настає, якщо максимальні дози одного таблетованого препарату для пацієнта залишаються неефективними. «Третій крок» лікування цукрового діабету 2 типу — це призначення на додачу до попередніх кроків другого таблетованого препарату.

Вибір нового препарату залежить від рівня глікемії, метаболічних цілей, стану діабету, наявності супутніх захворювань, ускладнень діабету та доступності ліків.

Терапія діабету: крок 4

Тут все аналогічно до етапу 3. За умов неефективності попереднього лікування пацієнт отримує на додачу до попередніх кроків лікування третій таблетований препарат.

Терапія діабету: крок 5

Якщо максимальні дози трьох цукрознижуючих препаратів не допомагають, пацієнт переходить на комбіновану терапію: до таблетованих препаратів додаються ін’єкції інсуліну.

Додавати 1 вид інсуліну починають 1-2 рази/день. І згідно з результатами лікар може проводити корекцію доз та підібрати індивідуальну схему інсулінотерапії.

Однак існують випадки, коли до призначення другого і третього таблетованих препаратів присутні обмеження. І тоді лікар може додавати прийом інсуліну на більш ранніх етапах. А тому в жодному разі не експериментуйте з ліками самостійно. Все про цукровий діабет запитуйте у вашого лікаря, і хворобу контролювати буде легше та безпечніше.

Поширити у Facebook