Вже майже готово!
© 2021 · сайт корпорації Arterium

Косметологічні процедури при діабеті: що можна, а що ні

Цукровий діабет — це не тільки хронічне захворювання, а й спосіб життя. Тому людині з такою хворобою слід пам’ятати про неї завжди. Харчування, спорт, самопочуття — усе при діабеті потребує особливого контролю. І навіть косметологічні процедури при діабеті не виняток.

Чи можна відвідувати косметолога й робити професійний догляд за нігтями рук та ніг людям з цукровим діабетом

Аби це зрозуміти, пригадаємо основні особливості діабету.
Підвищення рівня цукру більше ніж 8,5–9,0 ммоль/л протягом тривалого часу сприяє розвитку запальних процесів. А також при цукровому діабеті вражаються дрібні судини та нерви кінцівок, тому загоєння ран відбувається повільніше. Ось чому основна мета людини з діабетом — підтримувати цукор у межах нормальних значень: 5,0–8,5 ммоль/л та уникати появі відкритих ран на шкірі.

Коли ви вибираєте косметологічну процедуру, — пам’ятайте про особливості хвороби.

Манікюр при цукровому діабеті

Манікюр — це процедура, що не впливає на рівень цукру та є неінвазивною. Тобто під час її проведення не порушується цілісність шкірних покривів. Тому її можуть дозволити людям із діабетом.

Але зверніть увагу: манікюрні інструменти мають бути стерильні або особисті! Адже, згідно зі статистикою, один із найчастіших шляхів передачі гепатиту В та гепатиту С — це нестерильні манікюрні процедури. Тому радимо надавати перевагу необрізному манікюру. Так ви знизите ризик пошкодження шкіри.

Педикюр при діабеті

Педикюр — одна з основних процедур по догляду за ногами, яка не тільки дозволена, а й необхідна для людей із діабетом!

Усе тому, що під час діабету погіршуються всі види чутливості нижніх кінцівок: температурна, больова, тактильна, вібраційна. Через це людина може легко пропустити дрібні тріщини чи рани нижніх кінцівок. Спеціальна косметика для діабетиків для догляду за стопами та регулярний візит до спеціаліста лікувального гігієнічного педикюру — обов’язкові. Адже догляд за стопами — це профілактика розвитку ускладнення цукрового діабету, як-от «діабетична стопа».

Процедури по догляду за обличчям

Усі поверхневі та процедури, що не порушують цілісність шкірних покривів, — безпечні для пацієнта з діабетом.

До них належать:

  • маски;
  • м’які скраби;
  • легкі пілінги;
  • масаж;
  • зволоження тощо.

Які процедури не можна проводити при цукровому діабеті

Ті процедури, що передбачають часткове проникнення під шкіру, загалом не заборонені. Але можуть бути безпечними тільки в стані повної компенсації захворювання: рівень глікованого гемоглобіну не вище 7,5 %. В іншому випадку можливий розвиток запального процесу та довготривалий процес загоєння шкіри після сеансу.

Не весь косметичний догляд при діабеті ефективний та дозволений для пацієнтів. Масаж при діабеті, “ін’єкції краси” чи депіляція при діабеті — усі такі процедури варто проводити обережно. Адже частина з них може бути не бажаними. Оскільки можуть підвищувати рівень цукру через хімічний склад препарату та больові відчуття.

Чи дозволені «ін’єкції краси»

Використовувати цей вид догляду за шкірою ви можете тільки після індивідуальної консультації з ендокринологом та косметологом. Адже косметологію і діабет потрібно поєднувати обережно.

Для того, щоб «ін’єкції краси» були безпечними, потрібно проводити детальний моніторинг глюкози до, під час та після процедури. Особливо якщо ви перебуваєте на інсулінотерапії.

Також важливо вести правильний домашній догляд за шкірою. І бажано підбирати всі косметичні засоби індивідуально, враховуючи тип і стан шкіри.

Поширити у Facebook