Вже майже готово!
© 2021 · сайт корпорації Arterium

Цукровий діабет та COVID–19

COVID–19 — хвороба, яку викликає маловивчений вірус родини коронавірусів. Кожного дня оновлюються дані про кількість хворих. І статистика для людей із діабетом не втішна — 7–8 % хворих із коронавірусом мають цукровий діабет. Інфекційна хвороба, що супроводжується ЦД, може мати нетиповий перебіг та розмиту симптоматику. Здоровий організм зазвичай здатний самостійно впоратися з інфекцією. Але люди з діабетом та іншими хронічними захворюваннями набагато чутливіші до патогенів, тому їм складніше впоратися з хворобою.

Ковід та діабет разом проявляються з наступними особливостями:

 • знижена імунна відповідь, і тому більша ймовірність захворіти й отримати ускладнення;
 • більш тривалий і тяжкий період відновлення після хвороби;
 • часто присутні супутні відхилення в роботі серцево-судинної, нервової та дихальної систем, що ще більше ускладнюють перебіг інфекційного захворювання;
 • більшість людей із діабетом мають зайву вагу та зменшений об’єм легень. Це збільшує схильність до захворювань дихальної системи та виникнення ускладнень, що з нею пов’язані;

Для того, щоб не відчути на собі всі ці негативні ефекти, ми підготували поради для профілактики COVID-19 для людей із діабетом. Вони, переважно, не відрізняються від загальноприйнятих;:

 • регулярне миття рук, обличчя та носових ходів після прогулянок і відвідування громадських місць;
 • у людних місцях обов’язковий захист обличчя за допомогою маски. Одноразові використовуйте протягом доби, а багаторазові не забувайте прати щовечора;
 • обробка антисептичними засобами мобільного телефона, глюкометра, предметів щоденного побуту, дверних ручок;
 • регулярне вологе прибирання житла.

В умовах самоізоляції дбайте про:

 • Наявність в аптечці необхідних ліків, смужок для глюкометра, батарейок.
 • Правильне харчування. Мікробіота кишечника здатна сильно впливати на імунітет. Тому вибирайте корисну їжу: кисломолочні продукти, овочі, клітковину, білок у помірній кількості. Також обов’язково пийте достатньо води. Для мікробіоти шкідливі солодощі, алкоголь, солодкі фрукти, надмірне вживання білка.
 • Фізичну активність. Більшість спортивних залів і басейнів уже відкриті, але лікарі все ще рекомендують утриматися від необов’язкових походів у людні місця. Та це не привід мало рухатися! Займатися спортом можна і вдома, адже багато тренерів проводять заняття онлайн. В інтернеті можна знайти безліч абсолютно безкоштовних відеозанять, для яких вам не знадобиться ніяке обладнання. Так само корисно влаштовувати піші прогулянки на свіжому повітрі. Навіть 15 хв зможуть значно покращити самопочуття. Головне — регулярність.
 • Регулярний самоконтроль цукру, тиску та ваги. Карантин — це нетипова і потенційно небезпечна ситуація. При цьому рівень гормонів стресу може вирости та впливати на важливі показники для людей із діабетом. Тому важливо контролювати своє здоров’я ще більш ретельно. Перевіряйте вагу щодня, а рівень цукру в крові та артеріальний тиск — кілька разів на добу.

Ми рекомендуємо зважувати необхідність відвідування громадських місць, проведення зустрічей і масових заходів. Адже зараз, завдяки технологіям, ви можете навчатися, проводити конференції та отримувати консультації онлайн.

Пам’ятайте, що ці заходи тимчасові. Не нехтуйте простими правилами безпеки, адже ковід 19 та цукровий діабет — небезпечне поєднання! Бережіть своє здоров’я та здоров’я оточуючих!

Поширити у Facebook