Вже майже готово!
© 2021 · сайт корпорації Arterium

Тривалість життя з діабетом

Часом люди, втрачають надію на повноцінне життя з цукровим діабетом після почутого діагнозу. Адже ця хвороба невиліковна. То яка тривалість життя людей з цукровим діабетом?

Не існує поняття смерть від діабету. Але прогноз для життя при цукровому діабеті може змінитися.

Чому це відбувається

Діабет — хронічна хвороба, при якій підшлункова залоза не здатна належним чином контролювати рівень цукру у крові. Серйозні ускладнення можуть виникати, якщо хворий не виконує рекомендацій лікаря і не змінює спосіб життя. 

Судини найчутливіші до високого цукру. Тому, зазвичай, ускладнення виникають у органах із інтенсивним кровообігом: мозок, серце, нирки, очі та кінцівки. Пошкоджені судини не можуть доставляти до них необхідні речовини. Тоді виникають патології. Діабетичні ускладнення в кінцівках називають полінейропатією, в очахретинопатією, у нирках нефропатією. 

При цукровому діабеті порушується злагоджена робота всього організму. Тому хворі більш вразливі до розвитку артеріальної гіпертензії, інфаркту та інсульту. Додатковими факторами ризику є висока маса тіла, паління та надмірне вживання алкоголю. 

Всіх цих ускладнень можливо уникнути. Необхідно слідкувати за своїм харчуванням, регулярно займатися спортом та обов’язково приймати препарати, які призначив лікар. Тоді вплив діабету на тривалість життя буде мінімальним.

Скільки живуть люди з цукровим діабетом

Однозначної відповіді на це питання немає. Прогноз при цукровому діабеті залежить від способу життя пацієнта та прогресування захворювання. За умови дотримання рекомендацій лікарів, рівень цукру стабілізується. Тоді ускладнень не виникає і середня тривалість життя при цукровому діабеті така ж, як і у здорових людей. Тим паче часто діагноз змушує хворих переосмислити ставлення до здоров’я, і якість їх життя тільки зростає.

Як змінити життя для найкращих прогнозів можна прочитати тут.

Кожен випадок унікальний, але дещо можна сказати точно. Діабет — не вирок! Головне — не опускати руки та піклуватися про своє здоров’я.

Поширити у Facebook