Вже майже готово!
© 2022 · сайт корпорації Arterium

Чи можна вилікувати цукровий діабет повністю

Цукровий діабет — хронічне і прогресуюче захворювання підшлункової залози. Основний його симптом — підвищений рівень цукру в крові. Звідси назва. “Чи можна вилікувати цукровий діабет 1 типу”, “Чи можна вилікувати цукровий діабет 2 типу?” — питання, що турбують багатьох.

То чи лікується цукровий діабет і як він виникає?

Для того, щоб розібратись, чи лікується цукровий діабет, розкажемо його механізми. Схильність до цукрового діабету передається спадково. Такі хвороби називають генетично детермінованими. Але сама хвороба не генетична передатися може лише схильність. Тому, навіть якщо багато родичів хворіють на діабет, ви можете бути здоровим.

Проявитися хвороба може у будь-якому віці та з різних причин: надмірна вага, неправильні харчові звички, або звичайна ГРВІ. Та наслідок завжди один: підшлункова залоза не може забезпечити організм достатньою кількістю інсуліну. 

Інсулін важливий гормон, що знижує рівень цукру. Якщо його не вистачає глюкози у крові стає надто багато. На початкових стадіях діабету це може бути єдиним симптомом і виявитися абсолютно випадково при загальному аналізі крові.

Чи можна повністю вилікувати цукровий діабет, нормалізувавши рівень цукру? На жаль, ні. Механізми хвороби на цьому етапі запущений. Інсулін функціонує неповноцінно, і змінити це вже не можна. Діагноз “діабет” ставиться назавжди.

Детальніше про те, як лікарі діагностують це захворювання читайте тут.

Зробити так, щоб ця хвороба не впливала на якість та тривалість життя цілком реально! Якщо слідкувати за харчуванням, займатися спортом і дотримуватися рекомендацій лікарів, можна досягти компенсації цукрового діабету. Це означає, що рівень цукру тримається у нормальних межах:

  • натще 4,4-7,2 ммоль/л; 
  • протягом дня не вище 9,5 ммоль/л;
  • глікований гемоглобін (середній рівень цукру за останні 3 місяці) — не вище 7,5 %. 

Такі показники означають, що лікування цукрового діабету працює і хвороба під контролем.

Як ефективно підтримувати нормальний рівень цукру при діабеті можете прочитати тут.

То як вилікувати цукровий діабет? На жаль, вилікувати діабет назавжди неможливо. Але здаватися не можна

Необхідно робити все, щоб досягти компенсації і насолоджуватися життям.

Поширити у Facebook