Вже майже готово!
© 2021 · сайт корпорації Arterium

Напої при діабеті: як зберегти рівень цукру в нормі?

Не залишитися голодним, отримати задоволення від трапези та ще й зберегти рівень цукру в нормі! Усі ці завдання людина з діабетом ставить перед собою перш ніж сідати за стіл. Здається, надто складно? Зовсім ні! Але за умови, якщо знаєте що їсти, та які напої пити при цукровому діабеті! І оскільки про правильне харчування та молоко при цукровому діабеті ми говорили вже вдосталь — зараз час розповісти що можна пити при цукровому діабеті.

Чи існує найкращий напій для людини з діабетом

Перш ніж ускладнювати собі життя питаннями “які трави можна пити при цукровому діабеті” чи “як впливає кава при цукровому діабеті”, запам’ятайте найкращий напій. Це — вода, універсальний та найбезпечніший напій з усіх. Саме з неї має починатися день. Адже склянка води натще — своєрідна гігієна шлунково-кишкового тракту.

Яку воду пити при цукровому діабеті

Вимоги до ранкової води натще:

  • негазована;
  • чиста — без додавання насіння, меду, лимону, імбиру і т.д.;
  • будь-якого об’єму і температури.

Скільки води за день необхідно пити

Тільки ліниві не чули про 8 склянок води на день. Але насправді, норма води для кожної людини різна. Вона залежить від маси тіла, супутніх захворювань (особливо нирок та серця) та роду діяльності. Спортсменам або жінкам, що годують груддю потрібно пити більше. Згідно зі стандартами, об’єм води на добу становить 30 мл/1 кг ваги. Але будьте уважні: враховується лише чиста вода. Рідкі продукти до уваги не беремо.

Протягом дня воду треба пити обов’язково і регулярно. Більшість добової норми треба випити до 19:00.

Чи корисні домашні напої

Улюблені морси, узвари та компоти при цукровому діабеті — бажано виключити з раціону. На це є дві причини:

  • Зазвичай, вони містять багато цукру. А солодка рідина — один з найнебажаніших варіантів для людини з діабетом 2 типу. Адже рідини всмоктуються дуже швидко, а тому — миттєво підвищують рівень цукру. І спрогнозувати на скільки він підніметься не можна.
  • Солодким напитися не можна. Ось тому для вгамування спраги ви вип’єте значно більше компоту, аніж води. А разом із компотом — додасте до трапези зайвих калорій, які людині з діабетом точно користі не принесуть.

А якщо готувати без цукру

Так, це краще. Але пам’ятайте: усі ягоди та фрукти у компоті чи узварі містять легкі вуглеводи. А тому рівень цукру підніметься. Хоч і не так високо.

Як порадувати себе домашніми напоями без шкоди здоров’ю:

  • Головне, пити їх не систематично: не частіше 1 разу/2 тижні та тільки у першій половині дня. Так ви не станете власниками зайвих кілограмів.
  • Готуйте без додавання цукру, пийте їх окремо від основних прийомів їжі та у помірній кількості (150 мл). І тоді домашні напої не спричинять значних змін у рівні цукру.

Чи можна смузі та фреші при цукровому діабеті 

Хоча зараз це дуже популярно — з такими напоями потрібно бути обережними.

  • Звісно, шкоди від фрешу не буде. Адже головний інгредієнт цього напою — фрукти. Але пам’ятайте: апельсиновий чи грейпфрутовий фреш — це 2-3 апельсини у рідкому вигляді та без клітковини. Правильніше надати перевагу 1 цілому фрукту. Він міститиме всі необхідні вітаміни, мікроелементи та потрібну для нашого кишківника клітковину.

А якщо турбуєтеся які соки можна пити при цукровому діабеті, запам’ятовуйте найкорисніші: грейпфрутовий, гранатовий, яблучний та томатний.

  • Смузі при цукровому діабеті — вибір кращий. Адже це фрукти та ягоди в перебитому вигляді. Тобто зберігаються усі корисні властивості та клітковина.

Запам’ятайте: чим твердіший продукт, тим нижчий його глікемічний індекс. Тому рівень цукру від яблучного смузі підніметься більш різко, ніж від яблука в сирому вигляді.
Тож, смузі та фреші людям з діабетом вживати можна. Тільки робити це у помірній кількості (150 мл). І вважати, що ви вже з’їли фрукт у вигляді напою.

Які напої не рекомендовано вживати

Найперше, про що варто забути — це солодкі газовані напої. Їх необхідно прибрати з раціону зовсім, хто піклується про стан свого здоров’я. І це не пов’язано з діабетом.
Окрім великої кількості цукру, солодкі газовані напої містять барвники, шкідливі кислоти та стабілізатори. Усі ці речовини негативно впливають на зубну емаль, судини та стан печінки.

Які напої пити можна

Вода, домашні напої без цукру у помірній кількості та чай при діабеті — те, що не нашкодить та дозволить зберегти рівень цукру в нормі.

Поширити у Facebook