Вже майже готово!
© 2021 · сайт корпорації Arterium

Чи можна їсти мед при цукровому діабеті?

Навіть якщо у вас немає цукрового діабету, ви знаєте точно: відмовитися від простих вуглеводів, цукру і кондитерських виробів — перший крок до правильного харчування. Саме тому заміна цукру натуральним солодким медом здається прекрасним початком для здорового способу життя. Та якщо у вас цукровий діабет, з’являється купа запитань: «чи можна мед діабетикам?», «скільки цього продукту краще вживати?», «чи можна мед при гестаційному діабеті?» та інші. Не хвилюйтеся, нумо розбиратися! 

Чи можна їсти мед при діабеті

Це досить дискусійне питання. Ще досі на нього немає чіткої відповіді, адже існують свої плюси та мінуси у вживанні меду при підвищеному цукрі. 

Користь від вживання меду при діабеті

Мед містить вітаміни та фолієву кислоту, що позитивно впливають на нервову систему. Крім цього, продукт багатий на мікроелементи, передусім хром, що покращує стан шкіри та волосся. Ось чому мед часто можна зустріти в складі косметичних засобів.

Мінуси вживання меду при діабеті

Мед — це прості вуглеводи. Тобто для його всмоктування необхідний гормон інсулін, який при діабеті відсутній або функціонує недостатньо. Тому на питання «чи може мед підняти цукор в крові?» відповідь: «так». А тому, можлива декомпенсація захворювання.

То їсти чи не їсти?

Ви можете додавати мед у свій раціон, якщо дотримуєтеся дієти при цукровому діабеті. Але щоби вживання цього продукту вам точно не нашкодило, дотримуйтеся деяких правил:

  • Купуйте якісний мед.

Натуральний та якісний — ось який мед можна діабетикам. Справа в тому, що тільки натуральному продукту притаманні всі корисні властивості. На жаль, мед часто розбавляють цукром чи глюкозним сиропом, аби він зберігав «товарний» вигляд і коштував дешевше.

  • Не перевищуйте норму меду на день.

Аби мед не підвищував рівень цукру вище норми, необхідно обмежувати об’єм, що вживаєте за 1 раз. Рекомендована порція на один прийом — це 1 чайна ложка.

  • Їжте окремо.

Для того щоб вживання меду було безпечним та не призводило до підвищення рівня цукру, вживайте його окремо від фруктів й інших солодких страв.

  • Пам’ятайте про калорійність.

Контроль маси тіла при діабеті — один з основних кроків у лікуванні хвороби. Тому пам’ятайте, скільки меду можна діабетикам та, якщо прагнете схуднути, — обмежте вживання цього продукту. Безпечною для вашої фігури буде 1 чайна ложка на добу в першій половині дня.

Отже, мед і цукровий діабет поєднати можна. Але щоб отримати максимальну користь, звертайте увагу на якість та кількість меду в раціоні.

Поширити у Facebook