Вже майже готово!
© 2021 · сайт корпорації Arterium

Життя з діабетом — як самостійно контролювати своє здоров’я

Брак розуміння від оточення, постійні обмеження при діабеті та контроль — неприємності, що не дають діабетику жити повноцінно. Та не хвилюйтеся! Читайте та дізнавайтеся як хвороба впливає на емоційний стан та де знайти необхідну підтримку. А також, ви навчитеся правильно і самостійно контролювати здоров’я при діабеті.

Цукровий діабет, як будь-яка хронічна хвороба, потребує постійної уваги. Втратили над діабетом контроль — отримали погіршене самопочуття та заробили ускладнень. Аби цього уникнути, варто виконати всього одне завдання — навчитися домовлятися з ним. А в обмін отримуємо гарне самопочуття та радісне життя.

Як контролювати діабет

4 поради, що допоможуть:

 • Змініть старі звички.

Зазвичай, діабет 2-го типу виникає у зрілому віці, коли стиль життя та характер вже сформувалися. Будьте готові: змінюватися важко. Але, ваше життя того варте.

 • Зверніться за підтримкою до родичів, друзів, колег.

Почніть всією родиною їсти здорову їжу, робити разом зарядку та ходити в басейн. З друзями, замість походу в бар — піші прогулянки на свіжому повітрі, велосипеди, активні ігри чи плавання.

 • Працюйте із психологом.

Іноді людині з діабетом особливо важко мінятися. В таких випадках допоможе психолог. Боятися таких лікарів не варто. Вони — ваша гарантована професіональна підтримка.

 • Контролюйте свої показники.

Дієта, фізичні вправи, ліки — основа лікування цукрового діабету.

Як контролювати стан здоров’я при цукровому діабеті

Основні важелі: контроль норми глюкози в крові, стан тиску, ваги.

 • Контроль глюкози.

Допустима норма цукру в крові при цукровому діабеті індивідуальна. Але загальні норми такі: натщесерце ≤6-7 ммоль/л, через 2 години після їди — ≤9 ммоль/л.

Як міряти

Виділіть собі один день в тижні, в який будете перевіряти рівень глюкози. За день міряйте двічі — натщесерце зранку та за 2 години після обіду. Саме в цей час толерантність до глюкози може порушуватись. Тобто, рівень цукру максимально підвищується. Робити це можна за допомогою глюкометра — приладу, що вимірює рівень глюкози у крові.

Які вимоги для глюкометра

Купуйте сучасний та простий у використанні апарат. Великий екран, мінімум кнопок і простий спосіб користування — найкращий вибір.

Подумайте про власну зручність! Перевірте, чи продаються смужки до вибраного глюкометра в найближчій до вас аптеці (біля дому або роботи).

 • Контроль тиску.

Який тиск при цукровому діабеті вважається нормальним?Показники тиску при діабеті також індивідуальні. Але зазвичай, протягом дня – не більше 140/80 мм рт.ст.

Як міряти

Використовуйте тонометр — прилад, що вимірює тиск. Він може бути механічним або електронним. Електронним приладом зручніше користуватися без сторонньої допомоги. І запам’ятайте: більш точні ті прилади, у яких манжета надягається на плече. Тонометри на зап’ястя дають велику похибку.

Тиск варто міряти двічі на день: вранці та ввечері. І робити це — до приймання ліків для його зниження.

Чому необхідно вимірювати тиск і рівень цукру в крові при цукровому діабеті

Коли ви регулярно вимірюєте свої показники — ви володієте перевіреною інформацією про рівень глюкози та стан тиску в будь-який час. А значить, за першою потребою зможете звернутися до лікаря. Фахівець швидко допоможе скорегувати лікування, якщо це потрібно.

Запам’ятайте: що норма для інших, особисто для вас може бути проблемою.

Чи потрібні візити до лікаря 

Так! 4 поради для цього:

 • Станьте на облік у сімейного лікаря.

В поліклініці можна отримати: консультацію, рецепт на ліки або направлення на госпіталізацію.

 • Відвідуйте регулярно.

Частота візитів індивідуальна: раз на місяць, раз на 3 місяці, 2 рази на рік або щорічно.

 • Перед візитом підготуйтеся.

Візьміть щоденник із записами ваших показників: цукор, рівень тиску.

 • Складіть список запитань до лікаря.

Що можна запитати

 1. Як часто я маю відвідувати сімейного лікаря/ендокринолога? Планова госпіталізація: коли потрібна, які ліки варто придбати, яка їх вартість?
 2. Чи потрібні консультації суміжних спеціалістів?
 3. Що робити, якщо в аптеці немає потрібного мені препарату? Яка назва його аналогу?
 4. Приблизна вартість мого лікування на місяць?

Будьте до себе уважними!Якщо стало погано на вулиці або в транспорті — не мовчіть! Не соромтеся просити допомоги: подати вам руку, дати води або викликати швидку. Це цілком нормально.

Поширити у Facebook