Вже майже готово!
© 2020 · сайт корпорації Arterium

Діабет + ожиріння: як боротися з зайвими кілограмами?

Згідно зі статистикою, у світі нараховується понад 1,5 мільярда людей з надлишковою масою тіла, а з них — 600 мільйонів з ожирінням. Але як не потрапити в їх число? А якщо вже потрапили, як правильно боротися з зайвими кілограмами? 

Яка причина надлишкової маси тіла

Основна причина — аліментарна, тобто та, яка пов’язана з недостатнім або надлишковим харчуванням. 

Відбувається це при порушенні енергетичного балансу, тобто перевищенні надходження енергії з їжею над витратою енергії організмом. Іншими словами, коли неправильний режим харчування і незбалансований раціон поєднується з малорухливим способом життя.

Це — первинне ожиріння.

Вторинне ожиріння.

Це збільшення жирової маси через хворобу. В основному, це ендокринно-обмінні захворювання (хвороба Кушинга, гіпотиреоз, аденома гіпофіза тощо). Але за статистикою, серед людей з надлишковою масою тіла пацієнтам із вторинним ожирінням відводиться всього 5%.

Як боротися і чи треба боротися з надлишковою масою тіла

Позбуватися зайвих кілограмів потрібно й ось чому: при ожирінні зниження маси тіла на 1 кг збільшує тривалість життя хворого на діабет 2-го типу в середньому на 3-4 місяці. А для осіб з ожирінням без діабету зменшує ризик його розвитку на 3%.

Найкращий, найбільш ефективний і правильний процес зниження маси тіла — це збалансоване харчування і дозовані фізичні навантаження.  

Але знайте, що це важкий і довготривалий процес. Та при цьому найбільш правильний і безпечний для здоров’я. В такий спосіб, можна не лише знизити вагу, а й досягти правильного обміну речовин, насиченню організму вітамінами та мікроелементами та покращити стан всіх систем органів, шкіри й волосся.

А на додачу для кращого результату бажано відмовитися від шкідливих звичок та збалансувати схему сну.

Чи існують таблетки чи медикаменти для схуднення

Фармакологічних препаратів чи магічних таблеток для схуднення не існує. Не треба вірити в силу реклами та соціальних мереж, які це пропагандують. 

Такі псевдоліки в кращому випадку не допоможуть, а в гіршому — створять проблеми з метаболізмом і пришвидшать зростання жирової тканини в майбутньому.

Три дії, що допомагають худнути без шкоди для здоров’я:

Для рішення цієї задачі застосовують індивідуальні харчові раціони зниженої енергоцінності (калорійності), коштом жирів і вуглеводів, але містять всі незамінні харчові речовини;

 • Бути фізично активним.

Краще порадитися з лікарем, аби він допоміг підібрати фізичні навантаження, що відповідають можливостям пацієнта.

 • Працювати із харчовою поведінкою.

Разом із психологом або самотужки пацієнт повинен мати достатньо мотивації для тривалої дієтотерапії та зміни способу життя. А також, це допоможе запобігати розвиткові «дієтичної депресії» і рецидивів ожиріння.

Тільки при недостатній ефективності всіх перерахованих вище заходів доцільно додати лікування лікарськими засобами, а в найважчих випадках — хірургічне втручання.

А що можна сказати про пацієнтів з діабетом? Для тих самі методи схуднення?

Так! Правильний спосіб життя — це перший крок у лікуванні цукрового діабету 2 типу.

При виявленні захворювання на початкових етапах, або на стадії преддіабету — лікар призначає лікування. І це — правильний спосіб життя: збалансоване харчування та дозовані фізичні навантаження. 

Які саме продукти викликають ожиріння

На сьогодні доведено, що основний приріст жирової маси викликають саме прості вуглеводи. Прості вуглеводи мають високий глікемічний індекс, високе глікемічне навантаження. А отже, підвищують рівень цукру та кількість жирової тканини.

До таких відносяться: білий цукор, кондитерські вироби, хлібобулочні вироби, солодкі напої, продукти швидкого приготування.

Але насправді, головна проблема сучасної людини — відсутність режиму харчування.

Схуднути ніколи не вдасться, якщо:

 • їсти 1 раз/день;
 • голодувати;
 • не мати в раціоні достатньої кількості овочів, зелені, фруктів.

Швидкі рекомендації для зниження маси тіла:

 1. Режим харчування: не менше 4 разів/добу.
 2. Замінити всі солодкі напої на 3 види: вода/чай/кава.
 3. Кулінарна обробка їжі: тушіння, запікання, приготування на пару.
 4. Снідати!
 5. До кожного приймання їжі додавати овочі (у вигляді салату чи термооброблені).
 6. Обмежити в раціоні всі кондитерські вироби (поласувати можна тільки чорним шоколадом).
 7. Вживати фрукти (не більше 2 шт/день).
 8. Щодня їсти 1 порцію кисломолочних продуктів.
 9. Вживання м’яса та риби.
 10. Не споживати готові куплені страви, соуси, напівфабрикати.
 11. Бути фізично активними.
Поширити у Facebook